För mer information, kontakta mäklaren
Välkommen till en fantastisk och väldisponerad 3:a på Arnö! Denna ljusa och rymliga gavellägenhet är verkligen något utöver det vanliga, Med stora fönster från tre olika håll får du ett härligt ljusinsläpp som skapar en luftig och trevlig miljö, balkong i solläge samt en stor altan på markplan, perfekt för avkopplande stunder och soliga eftermiddagar.
Kök och vardagsrum har en rymlig öppen planlösning vilket välkomnar för mysiga stunder med familj och vänner, här får många plats.
De två sovrummen går i harmoniska färger och har gott om plats för förvaring.
Bostaden är utrustad med moderna faciliteter för att göra ditt boende så bekvämt som möjligt. Inne i bostaden finns ett rymligt förråd som enligt säljaren "rymmer hela livet", utöver det ingår även ett förråd på gården. I föreningen finns tvättstuga, redskapsbod, cykelrum och en föreningslokal för möten/fester.
Föreningen är välskött med en stabil ekonomi, vilket ger dig trygghet och möjlighet att leva bekymmersfritt. Läget är naturnära, något som ger dig möjlighet att njuta av vacker natur med härliga promenadstråk i området. Bad vid Strandstuguviken och Örstigsnäs, bär- och svampplockning, från Sparrisgången är allt detta nära.
För barnfamiljer är detta verkligen ett drömboende. Här finns två lekplatser strax utanför dörren, vilket ger barnen möjlighet till rolig och säker lek. Dessutom finns det närhet till förskola, skola och affär, vilket underlättar vardagen för hela familjen.
Områdets karaktär bjuder in för spontana möten på gården med grannar och lekkamrater till barnen.
Med närhet till kommunikationer blir det enkelt att ta sig in till stan eller utforska omgivningarna. Cykelbana finns från Arnö till centrum.
Sammanfattningsvis kan vi säga att detta är en lägenhet som har allt - storlek, planlösning, modern utrustning, läge, en fantastisk balkong och altan. Missa inte chansen att bli ägare till denna pärla på Arnö!
Varmt välkommen på visning! / Wenche Östensen, Croisette