Nu ges en gyllene möjlighet att förvärva denna otroliga fyrarummare om 82 kvadratmeter med Turning torso som närmsta granne! Bostaden präglas av stilren ekparkett i samtliga rum som tillsammans med interiörens harmoniska kulörer och det generösa ljusinsläppet skapar en oslagbar enhetlighet och trivsam atmosfär. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum ger utmärkta sällskapsytor för umgänge. Dessutom bjuder lägenheten på en mycket rymlig balkong i härligt söderläge och en fransk balkong med utsikt över turning torso. Helt enkelt en genomtänkt bostad i hög standard på svårslaget och eftertraktat läge i en välskött förening, med nära till både hav och stad! Varmt välkomna på visning!
Via hissen från markplan når vi andra våningen där vi välkomnas in i en trevlig hallmiljö med stilrena interiörval. Här ligger ekparkett på golv tillsammans med vitmålade väggar som är genomgående för hela lägenheten. Här finns utrymme för både sko- och hatthylla, mer förvaringsutrymme hittar vi även i skjutdörrsgarderob.
Kök i vinkel sammanflätas på ett naturligt vis med vardagsrummets planlösning. Vita köksluckor (IKEA) kombineras med vitt kakel och bänkskiva i laminat. Gott om plats till förvaring både i skåp och lådor, samt utmärkta arbetsytor. Köket är utrustat med diskmaskin, dubbel kyl och frys, spishäll och ugn
Kökets utformning och den öppna planlösningen ger inte bara bra arbetsytor utan även ett socialt samspel med vardagsrummet. Bra med plats för mysiga filmkvällar eller middag med familj och vänner. Ett lätt möblerat sällskapsrum med plats för soffa, fåtöljer och yta för mysig läs- eller arbetshörna med massor av naturligt ljus. Här finner vi även en fransk balkong med trevlig utsikt över turning torso!
Lägenheten erbjuder tre sovrum i bra storlekar och nås via hallen som är lugnt belägna mot föreningens gårdssida. Samtliga sovrum har goda förvaringsmöjligheter och ger utrymme för säng, sängbord och möblering efter önskemål. Från master-bedroom nås lägenhetens rymliga balkong. Balkongen är en förlängning av våningen ut i det fria. Ett underbart extrarum om sommaren där frukosten, fördrinken eller middagen kan intas.
Helkaklat badrum med vitt kakel på väggarna och grått klinker på golv. Badrummet är utrustat med dusch bakom vikbara glasväggar, wc, handfat med kommod och spegel, tvättmaskin och torktumlare. Ytterligare plats till förvaring finns i skåpen ovan tvätt,- och tork.
Gästtoalett med vitmålade väggar och grått klinkergolv. Toaletten är utrustad med WC och handfat med spegel ovanför.